Polski|English


22.03.2017
[Translate to English:] Raport na temat Stanu turystyki w Metropolii Poznań w latach 2013-2015 spod naszej ręki

[Translate to English:] 21 października br., podczas konferencji zorganizowanej w Hotelu PURO w Poznaniu zaprezentowany został raport na temat Stanu turystyki w Metropolii Poznań w latach 2013-2015, dla którego firma landbrand opracowała szatę graficzną. Raport został wydany przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną, a dane zebrane w ramach Poznańskiego Barometru Turystycznego posłużyły jako opracowanie merytoryczne dokumentu.

Z raportu można się wiele dowiedzieć się o atrakcyjności turystycznej miasta Poznania i jego okolic. Przykładowo, analiza wskazała na spory potencjał kulturalny ofert turystycznych w stolicy Wielkopolski. W zeszłym roku Bramę Poznania ICHOT odwiedziło 96 tysięcy osób. Dużym zaskoczeniem jest też gwałtowne zwiększenie obłożenia w hotelach ? raport podaje, że od 2004 roku liczba udzielonych noclegów wzrosła aż o 93%.

Wyniki były szczegółowiej omawiane podczas konferencji, w której uczestniczyli między innymi Jan Mazurczak ? prezes PLOTu i Pan Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski. Wśród wielu tematów poruszane były wątki rozwoju w branży hotelarskiej i rekordowego miesiąca w historii poznańskiego hotelarstwa. Średnie obłożenie hoteli we wrześniu 2016 r. wyniosło 81,1 %, a w porównaniu z ubiegłym rokiem, wzrosło aż o 11,4%.

Raport o Stanie turystyki w Metropolii Poznań w latach 2013-2015 można pobrać TUTAJ.

back