Polski|English


10.07.2018
Noc Restauracji 2018 - Smaki Polski już za nami!

W zeszły weekend w dniach od 6 do 8 lipca odbyła się już siódma edycja autorskiego projektu landbrand Nocy Restauracji. W tym roku impreza poświęcona została unikalnym Smakom Polski. W wydarzeniu wzięły udział 43 restauracje z 12 regionów, m.in.: Restauracja Platter by Karol Okrasa z Warszawy, Restauracja Mercato mieszcząca się w Hotelu Hilton Gdańsk czy Restauracja Destylarnia w Pałacu Mierzęcin. Szefowie kuchni przygotowywali wyśmienite dania, które były ich interpretacją lokalnych specjałów i tradycyjnych przepisów. Menu degustacyjne składało się od 3 do 5 dań, a jego cena wahała się w granicach od 69 do 120 zł. Przez cały weekend restauracje były tłumnie odwiedzane przez foodies, którzy z wielką chęcią odkrywali Smaki Polski.

W Gdańsku impreza została połączona z obchodami V Światowego Zjazdu Gdańszczan oraz zlotem żaglowców Baltic Sail, zyskując unikalny temat tegorocznej edycji - Smaki Gdańska | Smaki Gdańszczan.

Dziękujemy wszystkim restauracjom za udział i liczymy, iż w przyszłych latach będziemy wspólnie budować markę polskiej kuchni w kraju, jak i za granicą!

wróć