Polski|English
05.08.2008
Warsztaty z branżą turystyczną w Słupsku

W związku z pracami nad Strategią rozwoju turystyki dla Słupska, realizowanej w konsorcjum landbrand - PART, odbyły się warsztaty projektowe z przedstawicielami branży turystycznej, przedsiębiorców, instytucji kultury i radnymi. Warsztaty poprowadzili Hubert Gonera - landbrand oraz Jacek Debis - PART.

Pierwszy warsztat, który odbył się 04 lipca w Urzędzie Miejskim w Słupsku, poświęcony został perspektywom rozwoju turystyki w Słupsku. Podczas spotkania podjęto próbę odpowiedzi na pytanie: "Na czym oprzec atrakcyjnośc turystyczną miasta?". Uczestnicy zgodzili się, że Słupsk w pierwszej kolejności musi wykorzystac swoje położenie w pasie nadmorskim tworząc ofertę dla wypoczywających na wybrzeżu.

Kolejne spotkanie warsztatowe odbyło się 25 lipca. Poświęcone zostało roli Słupska jako stolicy Ziemii Słupskiej - regionu o zróżnicowanej atrakcyjności turystycznej.  Podczas spotkania rozmawiono o możliwościach współtworzenia ofert turystycznych przez miasto Słupsk, Powiat Słupski, miasto i gmnię Ustka, Słowiński Park Narodowy oraz Park Krajobrazowy Dolina Słupi.

 

Pliki:
artykul_glos_pomorza.jpg
wróć