Polski|English

29.07.2013
Pakiety turystyczne obszaru Słowińskiej Grupy Rybackiej

Przy udziale zespołu doradczego landbrand powstają nowe pakiety turystyczne dla Słowińskiej Grupy Rybackiej (SGR), dzięki którym odwiedzający odkryją bogatą kulturę obszaru, związaną z rybołówstwem i marynistyką.

 

SGR działa na terenie 7 gmin leżących na pograniczu województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Miejscowości takie jak Ustka, Smołdzino, Jarosławiec, Rowy, Kluki czy Gardna Wielka posiadają wielowiekowe tradycje rybackie, które mają szansę stać się wyróżnikiem obszaru, właśnie dzięki opracowywanej koncepcji budowy pakietów turystycznych.

Bazą do budowy atrakcyjnego produktu turystycznego jest oferta podmiotów z regionu zajmujących się na co dzień rybołówstwem, kulinariami, przetwórstwem rybnym i wędkarstwem morskim. Na tej podstawie powstaną pakiety pobytowe, podczas których turysta będzie mógł m.in. zasmakować wspaniałych rybnych dań, odkryć tajniki pracy rybaka lub wziąć udział w połowie ryb.

Pakiety turystyczne będą dostępne dla turystów od przyszłego roku. Będzie je można nabyć m.in. za pośrednictwem strony internetowej Słowińskiego Szlaku Rybackiego, który wytyczany jest na Pomorzu Środkowym. Powstające opracowanie, oprócz koncepcji budowy i rozwoju, zawierać będzie również kompleksowy harmonogram wdrożenia i plan promocji produktu turystycznego.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony Słowińskiej Grupy Rybackiej www.sgr.org.pl.

wróć