Polski|English

30.06.2017
Noc Restauracji już po raz szósty!

6 lipca 2017 roku odbędzie się najsmaczniejsze wydarzenie roku realizowane w Gdańsku pod nazwą ?Noc Restauracji ? Smaki Gdańska. Tasting Edition?. Najwspanialsza lokalna kuchnia w pigułce po zmroku. Organizatorami imprezy jest zespół Landbrand.

To już piąty cykl eventu, jednak tym razem realizowany jest według nieco odmienionej formuły. Udział w tegorocznej edycji Nocy Restauracji mają zapewnione lokale wyłącznie certyfikowane w projekcie ?Smaki Gdańska?, organizowanym przez Miasto Gdańsk. Każda z 12 restauracji przedstawia swoją własną wizję lokalnych smaków miasta w postaci degustacyjnego menu składającego się zazwyczaj z pięciu dań. Tak przedstawiona interpretacja lokalnej kuchni pozwala poznać mieszkańcom i turystom tradycję, specyfikę i bogactwo kulinarne Gdańska nie tylko w rozszerzonej formie, ale i w rozsądnej cenie. Gratka zarówno dla niejednego wytrawnego smakosza, jak i dla amatora kulinarnego świata.

W imprezie w tym roku wezmą udział następujące restauracje: Eliksir, Kubicki, Magiel, Mercato, Niepokorni, OtwARTa, Papieroovka, Restauracja & Browar PG4, Szafarnia 10, Winne Grono, Zafishowani oraz Żabusia. Prócz kulinarnych atrakcji na gości w restauracjach czekać będą również dodatkowe niespodzianki m.in. w postaci muzyki na żywo.

 

wróć