Polski|English

08.08.2016
Konferencja prasowa rozpoczynająca projekt Smaki Gdańska

Wiele miast chlubi się ofertą kulturalną, zabytkami czy muzeami, ale niewiele z nich wyróżnia unikatowa tożsamość kulinarna. Dzięki współpracy z landbrand Miasto Gdańsk może poszczycić się nowym przewodnikiem kulinarnym i stroną internetową, promującą prawdziwe Smaki Gdańska.

 

Przewodnik ?Smaki Gdańska? to zbiór starannie wybranych dań i wyselekcjonowanych restauracji, które pozwolą poznać tradycję, specyfikę i bogactwo kulinarne stolicy województwa pomorskiego. Odkrywanie smaków miasta proponujemy rozpocząć od specjalnie przygotowanych przystawek, które w oparciu o lokalne receptury wykreowali wybrani szefowie kuchni.

 

Nasz zespół odpowiadał za cały proces powstawania przewodnika i strony www - od selekcji i audytu restauracji, przez opracowanie logo projektu, redakcję tekstów i wykonanie zdjęć, aż po skład przewodnika i organizację konferencji prasowej, która odbyła się 26 lipca w Hotelu Hilton Gdańsk. Stawili się na niej przedstawiciele Urzędu Miasta Gdańsk, restauratorzy i dziennikarze. Konferencję prowadził dyrektor zarządzający landbrand, Hubert Gonera.

 

Przewodniki dostępne są bezpłatnie od sierpnia 2016 w punktach informacji turystycznej w Gdańsku, a strona internetowa projektu dostępna jest pod adresem: www.gdansk.pl/smakigdanska.

 

Sprawdź szczegóły projektu SMAKI GDAŃSKA w naszych realizacjach KLIK.

wróć