Polski|English

10.06.2009
Konferencja podsumowująca projekt dla Białegostoku

8 czerwca 2009 w Cafe Esperanto w Białymstoku odbyła się konferencja podsumowująca projekt realizowany przez landbrand na zlecenie Urzędu Miejskiego w Białymstoku. W konferencji udział wzięli Prezydent Miasta Białegstoku Tadeusz Truskolaski, Sekretarz Miasta Krzysztof Marek Karpieszuk oraz Tomasz Buczek - Dyrektor Departamentu Promocji i Rozwoju Gospodarczego. Konferencję poprowadził Hubert Gonera.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały efekty prac nad nowymi produktami turystycznymi Białegostoku: Esperanckiego, Wielu Kultur i Kulinarnego, które trwały od marca 2009 roku.

Wymiernymi efektami prac konsultantów landbrand jest opracowany miejski produkt turystyczny Białystok Esperancki, którego podstawą jest trasa turystyczna "Szlakiem esperanto i wielu kultur". W wyniku realizacji projektu powstała także strona internetowa, ulotka po szlaku oraz gadżet promocyjny "esperanto bjalistoko".

Realizacja landbrand jest częścią projektu "Promocja Podlasia poprzez budowę marki miasta Białegostoku- Etap I" współfinansowanego ze środków UE z EFRR w ramach RPO WP 2007-2013.

Po zakończeniu konferencji odbył się krótki spacer z udziałem Pana Prezydenta oraz mediów po atrakcjach zlokalizowanych na zaporojektowanym szlaku.  

wróć