Polski|English

23.12.2016
Kończymy pracę nad Strategią Marki Miasta i Gminy Gryfino

Dzięki współpracy z zespołem naszych konsultantów już niedługo nadodrzańska gmina miejsko-wiejska Gryfino będzie mogła pochwalić się nowoczesną marką.

 

Sąsiadujące ze Szczecinem, przygraniczne Gryfino ma wiele walorów, którymi może przyciągnąć nowych mieszkańców, inwestorów i turystów. Należy do nich przede wszystkim dostępność komunikacyjna, która pozwala na sprawny dojazd ze Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego czy innych miast Pomorza Zachodniego oraz Meklemburgii i Brandenburgii. Uzbrojona strefa inwestycyjna, w której powstaje centrum logistyczne niemieckiego giganta handlu e-commerce Zalando, oferuje doskonałe warunki dla nowych przedsiębiorców. Z kolei urzekające Międzyodrze to walor, który czeka na odkrycie przez turystów. Gryfino raz do roku staje się mekką polskich podróżników, odkrywców i backpackersów, podczas 11-dniowego Festiwalu Miejsc i Podróży "Włóczykij". To wszystko atuty, na których oprzeć można promocję Miasta i Gminy Gryfino.

 

W toku prac, na 1300 respondentach przeprowadzono badanie pierwotne, co dało nam ogromny zastrzyk wiedzy na temat wizerunku i tożsamości Gryfina, w oczach obecnych i potencjalnych mieszkańców oraz turystów. W badaniu widoczna była istotna luka w świadomości mieszkańców, którzy nie dostrzegają pozytywnych zmian, zachodzących na polu gospodarczym i turystycznym w Gryfinie. Nowa marka ma pomóc to zmienić.

 

wróć